VVETTEN VR1 - VARSSEVELD VR2

VVETTEN VR1 – VARSSEVELD VR2

Donderdagavond 5 April, 1900 uur. Het borrelt in Etten, er hangt een zekere spanning in de lucht. Vanuit alle uithoeken van het land komen de speelsters van Dames 1 naar sportpark de Treffer in de Heerlijckheid, want er staat een wedstrijd op het programma. De wedstrijd tegen Varsseveld dames 2, het oude clubje van Nicole. Een wedstrijd die zij dan ook maar al te graag wil winnen, maar niet alleen zij!! Het hele team, de vereniging en trouwe supporters!! Allemaal voelen zij de spanning rond deze wedstrijd en wilden winnen. Een nieuwe tegenstander en drie punten op het spel, die de dames kunnen brengen naar de 3e plek in het klassement!! Ja, de spanning was aanwezig op dat sportpark De Treffer op die donderdagavond in April. Nog niet volledig compleet begaven de dames zich richting de kleedkamers om zich daar te hullen in de strijdkleuren van Etten, het prachtige Groen-Wit! Strijdkleuren die schijnbaar ook een bepaalde klasse uitstralen. Ik citeer:” Tenues moeten de kleur wit of zwart bevatten, dat heeft iets chique’s”, aldus een van de dames. Langzaam druppelden er nog enkele speelsters binnen en ook tijdens de warming-up sloten zich nog enkele dames aan. Uiteindelijk compleet werd er nog een positiespel gespeeld, waarna de dames zich voor een laatste wedstrijdbespreking naar de kleedkamer begaven. Daar werd iedereen nog een laatste keer op scherp gezet, tactiek besproken en veters nog een keer gestrikt. Klaar voor de strijd begaven de dames zich, inmiddels op volle strijdkracht, naar het veld. Daar bleek het publiek ook weer een grote getalen aanwezig te zijn, de kleine ‘tribune’ knapte bijna uit zijn voegen. Dit sterkte de dames nog meer in hun drang naar de overwinning en toen het eerste fluitsignaal eenmaal klonk, gingen zij er dan ook vol voor! De eerste twintig minuten verliepen wat stroef, het spel van de tegenstander werd afgetast en de dames hadden moeite met het spelen van hun eigen spel. Tot die ene actie. Vanaf rechts werd de bal meegenomen naar voren, waar met een steekballetje Marije in positie werd gebracht. Als de rust zelve schoot zij de bak vervolgens in de korte hoek en was de stand 1-0!! Het publiek ging uit zijn dak!! Dit gaf de burger moed en de dames kwamen los. Het eigen spel werd gevonden en gespeeld en het doel van de tegenstander werd steeds vaker gezocht. De volgende echt gevaarlijke uitbraak was van Nienke, maar hier wilde Varsseveld een stokje voor steken. In een poging de pijlsnelle Nienke bij de houden, werd Nienke geraakt en ging zij onderuit met een vrije trap op de rand van de zestien als gevolg…. De spanning liep weer op. Het publiek ging op het puntje van de bank zitten en Nicolle legde de bal op de door de scheids aangewezen plek. Zou het haar lukken? Zou ze kunnen scoren tegen haar oude clubje of zou ze bezwijken onder de druk? De dames stonden op scherp, het fluitsignaal klonk, Nicolle nam een aanloop, schoot en…… GOOOAAAAAL!! Koelbloedig en strak de 2-0 ingeschoten en iedereen ging los! 2-0 en door!! Het hek bleek van de dam en de dames van Etten bleven de druk opvoeren! Het publiek hoefde dan ook niet lang te wachten op de volgende treffer. Nadat er een overtreding op haar was gemaakt, was Nienke nog altijd hongerig naar haar goal. Terug in de aanval pakte zij dan ook direct haar kans en sneller dan Speedy Gonzalez wist zij de verdediging van Varsseveld te passeren en kwam zij een op een met de keepster. De spanning liep wederom op, maar Nienke bleef kalm, koos een hoek en scoorde op prachtige wijze de 3-0!! Wederom ging Etten volledig uit hun dak! Varsseveld kreeg het op hun beurt toch enigszins benauwd en realiseerde zich dat het toch echt tijd werd voor een tegen actie, als zij nog iets in de brenger wilden hebben gedurende deze wedstrijd. De aanval werd enkele keren opgezet en de druk vanuit hen verhoogd. Met een flinke portie geluk wisten ze uiteindelijk onze rots-in-de-branding Hilde toch te passeren. 3-1 en een zekere spanning keerde terug in de wedstrijd. Nienke was echter het gevoel om te scoren nog niet vergeten het dit smaakte naar meer. De Dames van Etten voerde de druk nog weer een tandje op en Nienke zag haar kans weer schoon. De verdediging van Varsseveld maakte geen schijn van kans tegen haar op top snelheid en ze was hen wederom te snel af. Wederom een op een met de keepster en daar klonk die stem: ‘HOOOOOEEEEEEK!!’**. Nienke zag, koos en schoot en het gejuich van het publiek was oorverdovend. 4-1 en dat alles nog voor de rust! De laatste resterende minuten van deze zinderende eerste helft werden rustig uitgespeeld en met een heerlijke tussenstand konden de dames de rust in gaan.

In de rust werden er enkele tactische wissels toegepast, vernieuwde tactiek besproken en tussen dat alles door werd er ook nog enige rust gepakt. Het aanwezige publiek maakte ook gebruik van de rust om even de keeltjes te smeren, zodat er de tweede helft hopelijk ook weer volop gejuicht kon worden.

Met hernieuwde krachten keerde de dames weer terug naar het veld om daar de strijd te hervatten en hopelijk de drie punten in Etten te kunnen houden. Het publiek tevens hun plaatsen weer ingenomen en het fluit signaal klonk. De dames van Etten gingen er weer flink tegenaan en bouwde de ene naar de andere aanval succesvol op, maar de bal wist het doel helaas niet de bereiken. Met een enkele lange bal wist Varsseveld op haar beurt ook de helft van de tegenstander te bereiken, maar ook zonder resultaat. Na de volle 90 minuten spelen, klonk daar het eindsignaal. Gejuich, gejoel en de drie punten waar ze hoorden! Moe maar voldaan voegden de dames zich bij het uitzinnige publiek om de overwinning te vieren. Het bleef dan ook nog lang onrustig op Sportpark de Treffer, in Etten en omstreken.

En niet getreurd! Het volgende bloedstollende duel tegen Varsseveld Dames 2 laat niet lang op zich wachten. Over exact een week, 1830 uur in Varsseveld staat de uit-wedstrijd alweer op het programma. Dus mocht u aanwezig zijn geweest bij deze zinderde wedstrijd of deze juist gemist hebben en wilt u de volgende echt niet missen, dan bent u alles van harte uitgenodigd voor de volgende wedstrijd van VVEtten Dames 1!!

**Dan volgt hier nog een oproep: Bent u of kent u de persoon die Nienke het doeltreffende woord: HOEK! Heeft toegeroepen voordat zij de 4-1 op magistrale wijze wist binnen te schieten? Neem dan contact op met Dames 1, Nienke zou u graag nog eens persoonlijk willen bedanken. **Einde Bericht**

Janneke Bus

Laat hier jouw bericht achter